Sermayesiz İş Fikirleri 2019

Hepimizin aklına en az 1 kez iş kurma fikri gelmiştir, ancak çoğumuz bu fikirden yeterli bütçemiz olmadığı için vazgeçmek zorunda kalıyoruz. Sizlerde bir iş kurmak istiyorsanız sizler için sermayesiz yapabileceğiniz işleri derledik, tabi ki sıfır maliyet ile iş yapmak bu devirde neredeyse imkansız ancak bizler sizler için sıfır maliyete yakın bir harcama yapabileceğiniz işleri bulduk.

2019 Yılında sermayesiz yapabileceğiniz iş arıyorsanız işte sizlere an fazla 5000TL sermaye gerektiren iş önerileri.

Sosyal Alanlarda Stand Kurmak

Standlar belkide en az masrafı olan dükkanlardır, standınızı kalabalık bir alana kurmanız dahilinde güzel paralar kazanmanız pekte zor olmaz. Standınızda şekerlemelikler veya patlamış mısır satabilirsiniz, bunlar sadece ufak tavsiyeler stand kurarak satabileceğiniz şeylerin sınırı yok. Stand kurmak için belediyeden izin almanız yeterlidir. Midye, pilavcı, kumpir satışı gibi sektörel satışlarda değerlendirilebilir.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Son günlerde sermayesiz iş fikri denilince akla ilk gelen girişimlerdendir, bir çok bayilik veren firma bulabilirsiniz ve 5000TL sermaya bu iş için fazlasıyla yeterli olucaktır. Çiğ köfte işi yapmadan önce satış yapacağınız bölgeyi iyice araştırmalı ve buna göre bir strateji oluşturmalısınız, örneğin okul veya hastane yakınları bu iş için oldukça uygundur. Rakip araştırmasıda son derece önemli çünkü günümüzde neredeyse her sokakta 2 adet çiğ köfteci var ve siz en az rakibinizin olacağı bölgeyi seçerek güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bonus Tavsiye; Bu işi yapmaya karar verdiyseniz mutlaka internetten satışa önem verin bir çok çiğköfte satıcısı internetle uğraşmaz buda sizi öne geçirir mesela yemeksepetini etkin olarak kullanırsanız normal satışdan daha fazla kar yapmanız mümkündür.

Emlakçı Dükkanı Açmak

Ticaret zekanıza güveniyorsanız, ağzınız laf yaparsa bu iş sizleri zengin yapıcaktır, arsa-bağ-daire-araba her türlü sektörde aracılık yapabilir ve çok güzel komisyonlar kazanabilirsiniz. Emlakçı dükkani açmak için bir miktarda çevreye ve reklama ihtiyacınız var bu biraz daha fazla sermaye istesede çok kısa sürede sermayenizi oluşturabilir ve emlakçılık işine girebilirsiniz.

Emlak sektörü gerçekten güzel paralar dönen bir sektör ve 1 satışta binlerce TL komisyon alabilirsiniz yani aylık 4-5 aracılık işi sizlere yeterli olucaktır sermayesiz iş fikirleri arasında en çok kazandıran yöntemlerden birisidir.

Evde Ek İş Fidan Yetiştirme

Eviniz müsaitse ve bitkilerle iyi anlaşıyorsanız fidan yetiştirme işi yaparak evinizde güzel paralar kazanabilirsiniz, evde ek iş olarak yapabileceğiniz gibi tam zamanlıda yapabilirsiniz. Fidanları dikin, ilgilenin ve belirli bir büyüklüğe ulaşınca topluca satın. Fidan yetiştirme işine girmek için bitkleri sevmeniz yeterlidir ancak bitkiler ile aranız iyi değilse böyle bir işi denemeyin unutmayın ne olursa olsun onlarda bir candır ve onlara her zaman nazik davranmaya çalışın.

Fidanları alacak toptancılar piyasada oldukça fazla yetiştirdiğiniz fidanları ilk bulduğunuz alıcıya satmayın bir piyasa araştırması ile çok daha güzel fiyatlara satabilirsiniz ayrıca fidanların bakımını her gün düzenli olarak yapın bu alıcıların sizi seçmesi için etkili olucaktır.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya’yı etkili bir şekilde kullandığınızı düşünüyorsanız ufak veya büyük çaplı firmaların sosyal medya hesaplarını yöneterek güzel paralar kazanabilirsiniz, firmaların artık yeni pazarlama alanları sosyal medya ve bu sebeple sosyal medyalar günümüzde daha önemli bir hale geldi, firmalar veya ünlülüler sosyal medya hesaplarını etkili bir şekilde kullanmak için profesyonel insanlardan yardım alırlar tamda bu noktada sizde 1-2 sosyal medya yönetim işi alarak aylık masraflarınızı çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir