Renkli Mum Yapımı

Evde çalışarak ek gelir elde edebileceğiniz bir diğer iş alanı renkli mum yapımıdır. Genelde bütün evlerde elektrik kesintilerinde ve romantik akşam yemeklerinde kullanılmak üzere mum bulunur. Mumlar günümüzde estetik görselliği olan ve evlerde aynı zamanda süs objesi olarak kullanılan farklı şekillerde ve renklerde yapılmaktadır.

Burdan yola çıkarak evde renkli ve şekilli mumları kendiniz yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Renkli mumlar için öncelikle hazır satılan 10 kiloluk mum kalıplarından almalıyız veya evde eskiden kalma küçük artık kullanılamayan mumlarıda değerlendirebilirsiniz. Aldığımız bu mumlardan parçalar bölerek istediğimiz şekilleri verebiliriz. Bu iş için karton bardaklara ihtiyacımız olacak ve renklendirmek için de pastel boya kullanabiliriz hatta evde varsa işe yaramayacağı düşünülen küçük pastel boya parçaları da iş görebilir. Karton bardakların içine yeterli miktarda mum parçalarından ve boya parçalarından ezerek koyuyoruz daha sonra mikrodalga yardımıyla mumları eritiyoruz. Erittiğimiz mumları kalıp olarak kullanmak istediğimiz bardak veya kavanozların içine boşaltıyoruz içine fitilini de koymayı unutmuyoruz tabiki. Yapımı işte bu kadar basit aslında daha sonra istersek farklı şekiller verebilir veya farklı renklerin karışımıyla daha cezbedici mumlar yapabiliriz bunlar tamamen el yeteneğine kalmış.

renkli mumlar
renkli mumlar

Son olarak mumların etrafını yağlı kâğıt sürterek pürüzlerini aldığınızda hazır hale gelen renkli mumları süs eşyası satan dükkanlara satabileceğiniz gibi internet üzerinden instagram hesabınızdan veya diğer sosyal medya platformları üzerinden satabilirsiniz.

One thought on “Renkli Mum Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir