Evde Yemek Yaparak Ek Gelir Elde Etme

evde yemek yapmak

Bu yazımızda bahsedeceğimiz ek gelir elde etme yöntemi çoğunlukla ev hanımlarına yönelik olacak. Ancak sizde yemek yapmayı seviyorsanız tabiki sizde ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Başlarda küçük çaplı çalışmayı düşünürseniz tek başınıza bile idare edebilirsiniz.

Evde ek iş yaparak gelir etmek istiyorsanız küçük işletmelere, esnaf lokantalarına yemek yaparak para kazanabilirsiniz. Günümüzde çalışanlar öğle aralarında hamburger, kebap, döner yemekten sıkıldıkları ve sağlıklı beslenmek istedikleri için ev yemeği yapan lokantaları tercih ediyorlar. Lokantalar küçük ölçekli yerler olduklarından 3 – 4 çeşit yemek yapıp müşterilerine sunuyorlar. Bu tip lokantalar ile anlaşarak porsiyon başı anlaşmalar ile evde yemek yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Lokantalar müşterilerine farklı lezzetler sundukları için yemek yapan ev hanımlarını kabul etmekte ve yemeklerin yanında mezeler, salatalar gibi yiyecekler için siparişler vererek hem kendileri kazanmakta hem de ev hanımlarının kazanmasına yardımcı olmaktadırlar. Ayrıca 50 kişinin altında çalışanı bulunan işletmeler için yemek yaparak işletmenin daha az maliyetle işçilere yemek sağlamasına katkı da bulunarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Eğer yemek yapmayı bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız da endişelenmenize gerek yok. Birçok ev hanımı artık yaptığı yemekleri youtube instagram gibi yerlerde ayrıntılı şekilde paylaşıyorlar. Buraları takip ederek de kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca belli bir tecrübeye sahip olduktan sizde kendinize özgü anlatımınızla youtube üzerinden yaptıklarınızı paylaşarak ayrıca bir ek gelir elde edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir