Evde Süs Bitkisi Yetiştiriciliği

Az da olsa boş vakti olup da değerlendirmek ve kazanca dönüştürmek isteyenler için rağbet edilen bir diğer konu da evde süs bitkisi yetiştiriciliği. Günümüzde etrafımızı saran beton bloklardan az da olsa kurtulmak ve evlerimizi güzelleştirmek için kullanıyoruz onları. İnsanlar güzel şeylere baktıkça iç dünyaları da o kadar güzelleşiyor ve huzur buluyor. Bunun bilincinde olanlarsa her daim etraflarından bitkileri ve çiçekleri eksik etmiyor.

Bütün ev hanımları evlerinde çeşitli salon ve süs bitkileri yetiştirerek evlerinin canlı ve doğal bir ev olmasını sağlıyorlar. Salon ve süs bitkisi yetiştiriciliği ev hanımlarının ek gelir elde etmek için yaptıkları bir iş alanına dönüştü bile. Süs bitkisi yetiştiriciliği aslında çok büyük ve hiç bitmeyecek bir pazar sonuçta herkesin evinde ya da yaşadığı yerlerde en az bir tane bulunuyor. Biz de bu pazardan az da olsa payımızı almak istiyoruz. Peki bu işten nasıl para kazanılabilir.

evde süs bitkisi yetiştiriciliği

Aslında temel olarak bu işe başlamak için az bir araştırma yapmak yeterli. Hangi bitkiler daha çok rağbet görüyor veya hangileri daha yüksek fiyatlardan alıcı buluyor .

Bütün botanik bahçelerinde gördüğünüz salon ve süs bitkileri bir tohumdan üretilmekte olup sizlere satılmaktadır. Eğer ev içinde yapılacaksa bitkilerin tohumlarını alarak saksılar içine ektikten sonra geriye kalan tek şey sabretmek. Bitkileriniz yeşerdiğinde bitki satan dükkanlara, çiçekçilere, botanik bahçelerine satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Veya sosyal medyayı kullanarak alıcılara direk kendiniz ulaşabilirsiniz. İnternet’ten ticaret yaparak para kazanma zaten günümüzde oldukça yaygın. Bitkilerin bir kısmı tohuma gerek kalmadan dalından ekilerek yetiştirildiği için maliyetiniz neredeyse çok minimal seviyelerde kalmaktadır. Salon ve süs bitkilerini yetiştirerek hatırı sayılır bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir