Evde Ihlamur Paketleyerek Para Kazanmak

Bitki çaylarının insan sağlığı için faydaları hemen herkes tarafından biliniyor. Bu faydalı bitki çaylarının en başında gelenlerinden biri de çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan ve özellikle kış aylarının vazgeçilmezi ıhlamurdur. Özellikle soğuk algınlığına iyi gelen ıhlamur bol miktarda tüketilen ve dolayısıyla çok satılan bir bitki çeşididir. Bundan dolayı, ıhlamur birçok kişi için önemli bir gelir kaynağıdır. Taze ya da kurutulmuş bir şekilde baharat dükkanları, pazar ve marketlerde paketler halinde satılan ıhlamur, satış öncesinde birlikte yetişen yabani bitkilerden ayıklanır. İyice temizlendikten sonra satışa uygun boyutlardaki paketlere doldurulur. Ancak, bazı firmalar fazla sayıdaki bu ıhlamur paketleme işini, belli ücretler karşılığında evde ek gelir elde etmek isteyen kişilere yaptırırlar.

 Ihlamur Paketleme Süreci Nasıl İşler?

 Ihlamur paketleme işi yaparak para kazanmak isteyen kişiler, internet aracılığıyla bu işi yaptıran firmalara kolayca ulaşabilirler. İlgili firma ile iletişime geçildiğinde firmanın yetkili personeli, ıhlamur paketleme işine başvuran kişiye bu işi yaptırmaya başlamadan önce; paketleme işinin nerede, nasıl ve hangi koşullarda yapılacağını kontrol eder. Hijyen açısından herhangi bir olumsuz durum görülmezse, başvuru kabul edilir. Firmanın görevli personeli; başvuran kişiye paketleme işinin yapılma şeklini, uyulması gereken genel kuralları, ıhlamurun kaç gramlık paketlere konulacağını ve paketlerin nasıl tartılacağını uygulamalı olarak anlatır. Ihlamur paketleme işi rutin olarak kontrol edilir. Ayrıca, hazırlanan ıhlamur paketleri bu kontroller sonunda ücreti ödenerek teslim alınır.

ıhlamur paketleme

 Ihlamur Paketleme İşinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

 Ihlamur paketleme işinde en önemli kural hijyendir. Bu yüzden, ıhlamur paketlerken kesinlikle eldiven giyilmelidir. Sağlık bakanlığı tarafından da zaman zaman denetlenen paketleme işi yapan kişilerin, mutlaka ağız maskesi takması gerekir. Ayrıca, firma tarafından verilen hassas elektronik tartı ile, önceden firmanın belirlediği gramaj miktarına göre ıhlamur tartılarak paketlenir.

 Ihlamur Paketleyerek Ne Kadar Para Kazanılır?

 Ihlamur paketleme işi yaptıran bir firma, bu işi yapacak kişilerle sabit bir sözleşme yaparak çalışır. Ayrıca bu kişilerin sigorta ücretleri de ödenir. Ihlamur paketleme işinden, firma ile yapılacak olan sözleşmeye bağlı olarak haftalık 500 – 600 TL kazanç elde edilebilir. Aylık olarak hesaplandığında ise 2000 – 2400 TL arası para kazanma potansiyeli mevcuttur. Görüldüğü gibi ıhlamur paketleme işi, evde paketleme işi yaparak para kazanmak isteyenler için oldukça kolay ve kazançlı bir iştir.

10 thoughts on “Evde Ihlamur Paketleyerek Para Kazanmak

  1. Merhaba ev de oturan annem ve kaynanam için ek is arıyorum ikiside eli hızlıdır ve titiz calışır ankara merkezde yaşıyoruz 554 369 39 10

  2. Bu işe ihtiyacım var lütfen aydın İncirliovada ikamet ediyorum 24 yaşındaym nolur annem rahatsz olduğu için dışarda iş arayamiyorum oyuzden ilanınızı gördüm bana bu işi verin

    1. Izmir çiģlide işletme sahibiyim etrafimda mağdur bir cok kadın var ben is yerimin bir bölümünü onlara verecem is yapsinlar para kazansinlar diye lütfen bana ulaşın yardımcı olalım.. 0537 794 58 35 ararsanız sevinirim.

  3. Ben paketleme işlerinizi titizlikle yapabilirim.
    Gaziantepte yaşıyorum.
    Evim kargo fırmasına cok yakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir